Saunování v infrakabině

Pokud se rozhodnete navštívit infrakabinu měli byste mít s sebou bílý nebo co nejsvětlejší ručník nebo osušku na sezení (pokud zapomenete tak Vám zapůjčím), ručník na otírání, láhev s pítím a popřípadě pohodlné bavlněné oblečení, pokud budete chtít sedět v sauně oblečení. Délku pobytu v infrakabině si určíte sami - buď se můžete jenom prohřívat, nebo potit to vše podle Vašich pocitů. Doporučuje se, abyste před saunováním, během saunování a po něm pili vodu, abyste zajistili, že
nedojde k dehydrataci těla.

Co Vás čeká v infrakabině?

Teplo vytvářené infračervenými zářiči budete pociťovat okamžitě. Vlnová délka tohoto tepla umožní paprskům pronikat vaší pokožkou a zahřívat vaše tělo pod povrchem. Tím bude docházet k vybuzení vodních molekul uložených v tukové vrstvě bezprostředně pod vaší pokožkou, což způsobí, že se začnete potit. U většiny lidí je tendence k pocení zhruba po 20 minutách, ačkoliv se tento čas zkracuje s častějším používáním sauny. Tento pot rovněž umožňuje tělu provádět detoxikaci, neboť toxické látky, které tělo vyloučilo z vašeho krevního oběhu a uložilo ve vaší tukové vrstvě, se nyní mohou dostat pocením na povrch pokožky. Přímé teplo rovněž způsobí roztažení vašich krevních cév (přičemž dojde ke zvýšení vašeho oběhu) a povede ke zvýšení vašeho dechového a srdečního rytmu. Vaše tělo bude též spalovat kalorie s tím, jak bude produkovat pot. Dejte si pozor na to, co si s sebou do infračervené sauny vezmete. Některé kovy absorbují infračervené paprsky a mohou se stát extrémně horkými v průběhu saunování.

Co následuje po saunování?

Po saunování se doporučuje, abyste se osušili osuškou. NEDOPORUČUJE SE, abyste si dali sprchu hned po saunování, neboť póry ve vaší pokožce budou otevřené a mohly by potenciálně absorbovat cokoliv, co by bylo ve vaší vodě obsaženo; pokud se však i přesto rozhodnete pro sprchu, nepoužívejte mýdlo, ale pouze se opláchněte vodou.

Jak často se saunovat v infrakabině?
Zatímco v klasické (finské) sauně se doporučuje střídat pobyt v sauně spolu se sprchováním ve studené vodě, v infrakabině Vám více prospěje jeden dostatečně dlouhý pobyt. Aby návštěva infrakabiny měla blahodárný účinek na Vaše tělo i duši, dopřejte si potící nebo prohřívací kúru 1-2krát za týden. Délka pobytu je oproti klasickému saunování také jrozdílná. Optimální časová délka potící kúry trvá 30-40 min při 50 až 60 °C, přičemž potivost je dvakrát vyšší než v klasické finské sauně. Prohřívací kúra se provádí při 30 až 40 °C v délce 20 - 30 min. Saunovat se ale samozřejmě můžete i déle nebo naopak kratší dobu - dle Vašich pocitů. 
Samozřejmě nestačí navštívit infrakabinu pouze jednou. Její návštěvu byste měli pravidelně opakovat.

Saunování proti virozám
Saunování posiluje imunitu lidského těla, prospívá zdraví a především účinkuje preventivně. Pokud někdo trpí nemocí (chřipkou, nachlazením) několikrát do roka, pak pravidelné saunování je jednou z aktivit, kterou by měl takto často nemocný člověk vyzkoušet. Nejen že pravidelné saunování posiluje obranyschopnost Vašeho těla, ale předejdete tak z velké části virzózám a nachlazení. 

Infrakabina léčí tělo i duši:
Pokud nejste nachlazení tak často, i tak byste měli infrakabinu navštívit. Blahodárné účinky infrakabiny mají sílu na prokrvení a očistu pokožky, potlačení akné, svalovou relaxaci, redukci váhy nebo uvolnění dechu. Infrakabina Vám také zpříjemní prožitek i po psychické stránce. Budete se cítit uvolněni, plní pocitu euforie.

Abyste saunováním v infrakabině dosáhli maximálního efektu, nechodťe do ní hladoví nebo naopak s plným žaludkem.

 

Důležité upozornění!

Infrakabinu byste měli navštívit zcela zdraví. Pokud si nejste jisti zda můžete infrakabinu navštívit, poraďte se nejdříve se svým lékařem. Pro osoby s chirurgickými implantáty (kovové čepy, hřeby, umělé klouby, silikonové či jiné implantáty) obvykle není saunování v infrakabině nijak škodlivé. I v tomto případě raději svého lékaře navštivte.


Kontakt

Infrakabina Jičín

Tylova 272
Jičín
506 01


605 058 589